...by wszystko odzyskało

swój dawny blask!

DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI

600 24 69 79

  Kubus - Sodowanie


 


Sodowanie czyli oczyszczanie powierzchni sodą oczyszczoną doskonale sprawdza się wszędzie tam gdzie niezbędne jest skuteczne usunięcie przeróżnych zabrudzeń bądź powłok lakierniczych z delikatnych powierzchni  oraz w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym itp. ze względu na zastosowanie biodegradowalnego i nieszkodliwego dla człowieka ścierniwa.
 
Stosowana w procesie sodowania soda oczyszczona ( wodorowęglan sodu - NaHCO3 ) jest czyściwem w pełni ekologicznym, a do tego nie wytwarza odoru, jest w pełni rozpuszczalna w wodzie już w temperaturze 20 st. Celsjusza, a więc łatwa do całkowitego usunięcia po wykonaniu usługi.
 
Soda oczyszczona to nie żrąca soda kaustyczna stosowana jako kwas. Łączy je zbliżona nazwa jednak to dwa różne związki chemiczne. Soda oczyszczona to nie kwas i nie jest żrąca, jej odczyn pH jest zasadowy i wynosi 8,2.
 
Sodowanie jest bezinwazyjnym procesem mechanicznym, który w  żaden sposób nie niszczy oczyszczanych powierzchni – nie narusza struktury, nie nagrzewa, nie zamraża i nie odkształca. Soda pozostawia po oczyszczeniu powierzchnię gładką, bez uszkodzeń i zarysowań.

 

Ciekawostka...

Technologia sodowania została wynaleziona i opatenowana w USA  w latach 80. XX w. na potrzeby oczyszczenia symbolu Stanów Zjednoczonych - wykonanej ze stali i miedzi, 93. metrowej Statuy Wolności tak by w żaden sposób nie naruszyć jej powierzchni, a zarazem by wyglądała jak nowa. Benny LeCompte - potem właściciel SodaBlast Systems (MMLJ, Inc.) postanowił wymyślić szybkie, wydajne i bezpieczne oczyszczanie maszynowe. Po wielu próbach z przeróżnymi substancjami siegnął po sodę oczyszczoną - nieinwazyjną, nie mającą właściwości ściernych. Był to strzał w dziesiątkę! Skonstruowana przez LeCompte opatentowana maszyna Soda Blaster potrafiła wyrzucić sodę w odpowiednich ilościach i z prędkością zbliżoną do prędkości ponaddźwiękowej ( 965 km/h ). Wyrzucona w ten sposób soda eksplodowała w kontakcie z powierzchnią i strącała wszelkie zabrudzenia. Zanim opatentowana technologia SodaBlast Systems podbiła świat została z powodzeniem sprawdzona we wszystkich dziedzinach przemysłowych